Z przyjemnością informujemy o wyróżnieniu, jakie zostało przyznane dwóm książkom wydanym w ramach „Series Ceranea”! Kapituła Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka w 27. edycji tej Nagrody przyznała wyróżnienie za dwie publikacje, jaka zostały wydane:

„Komentowana bibliografia polskich przekładów piśmiennictwa kręgu Slavia Orthodoxa”„Komentowana bibliografia polskich przekładów literatury ludowej kręgu Slavia Orthodoxa” zostały wyróżnione w 27. edycji Nagrody im.prof. Jerzego Skowronka, przyznawanej za publikacje naukowe w dziedzinie historii i archiwistyki, m.in. z zakresu dziejów oraz historii kultury Europy Środkowo- i Południowo-Wschodniej.

Wśród autorów i redaktorów serii są pracownicy Katedry Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Łódzkiego, Centrum Ceraneum, Instytutu Filologii Słowiańskiej UJ oraz Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM, który reprezentuje prof. Izabela Lis-Wielgosz. Serdecznie gratulujemy!

Zdobyliśmy również  drugie wyróżnienie w konkursie o Nagrodę im.prof. Jerzego Skowronka. Tym razem za książkę „List otwarty do komunistów wszystkich krajów” Jole Stanišicia, do której wstęp i objaśnienia przygotował prof. Bogusław Zieliński. Pan Profesor jest również autorem przekładu na język polski. Książka ukazała się w ramach serii „Filologia Słowiańska”, nr 54, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznań 2022.

Jesteśmy dumni i bardzo się cieszymy z osiągnięć naszych Pracowników!