Szanowni Studenci,

serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Anną Czolewą-Dimitrową z Sekcji Onomastycznej Bułgarskiej Akademii Nauk. Pani profesor wygłosi wykład pt. „Przezwiska w przestrzeni online, czyli o twórczości fanów sportu”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę 17 listopada o godz. 10.00 za pośrednictwem naszej platformy do komunikacji zdalnej – MS Teams.

Wykład zostanie wygłoszony w języku bułgarskim.

Spotkanie ma charakter otwarty i zostało wpisane w cykl wykładów wybitnych naukowców „Onomastyka w badaniach nad kulturą i historią regionu Bałkanów” w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza.

Link do spotkania:

W ramach cyklu zapraszamy także na kolejne spotkania, które odbędą się jeszcze w listopadzie (najbliższe 25.11, prof. Gordana Štrbac „О serbskich antroponimach z punktu widzenia ich pochodzenia”), a także w grudniu i styczniu. Będziemy o nich informować Państwa na bieżąco.  Załączamy plakat najbliższego wykładu.

IFS