Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,

serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, poświęconej tragicznym wydarzeniom, mającym miejsce w Ukrainie. Wystawę przygotowali pracownicy uczelni ukraińskich, prof. dr hab. Julia Iwaszko z Politechniki Kijowskiej, obecnie stypendystka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Sergiej Belińskij, muzyk rockowego zespołu „Propała Hramota”, obecnie oficer prasowy 28. Samodzielnej Brygady Zmechanizowana im. Rycerzy Pochodu Zimowego. Koncepcja wystawy powstała w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego pod okiem prof. dr hab. Anety Pawłowskiej.

Otwarcie wystawy odbędzie się 15 marca 2023 o godz. 11.00 w holu głównym Collegium Maius. Wystawa jest kolejnym punktem cyklu wydarzeń, organizowanych przez Instytut Filologii Słowiańskiej poświęconych rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie.